0
Здравствуйте,
Любимые предложения (0)
Сохраненные поиски
Специально для вас
Уведомления
Подписки
Настройки
Выход
Закрыть

За година цените на жилищата в страната са се покачили с 10-15%

2025-01-15

Полина Стойкова, изпълнителен директор на BULGARIAN PROPERTIES, гостува в студиото на „Добро утро, Европа“ по Euronews Bulgaria с водещ Диана Радева, за да коментира актуалните пазарни тенденции и очаквания за 2025 година.

В края на 2024 година увеличението на цените на жилищата е между 10 и 15% за страната и 18 на сто в София. Търсят се основно двустайни апартаменти ново строителство - така тя обобщи пазара.

И добави: „2024 беше поредна силна година за имотния пазар с по-високи ръстове на цените от прогнозираните. В страната ръстовете са между 10% и 15%, а в София 18%. По това време миналата година в София реалният ръст на цените беше около 0% предвид инфлацията, но през 2024 г. други фактори излязоха на преден план“.

Вижте целия разговор във видеото:


„Това е така най-вече заради наличното търсене, което все още не намира достатъчно предлагане. То е ограничено, защото хората изчакват с продажбата на своите активи и имоти в очакване на влизането ни в еврозоната. Собствениците на имоти искат видят как ще се развиват и тези процеси. Освен това, като че ли алтернативите за инвестиция не са толкова много и те нямат стимул да освободят този ресурс с продажба на имот“, обясни Стойкова.

По нейните думи цените на недвижимите имоти се движат, както от кредитирането в най-голяма степен, така и от натрупаната инерция.„Тези очаквания за допълнителен голям ръст на цените след влизането ни в еврозоната, едва ли има основания да се реализират. По-скоро ние вече години наред консумираме този ефект, очаквайки да влезем. Просто това е някаква психологическа спирачка за някои от участниците на пазара“, посочи още експертът.

Според нея при тези високи цени и наличното търсене, сега е изключително добър момент за продажба на имот.



Поделиться
Добро пожаловать на видео осмотр недвижимости!
У нас вы найдете тысячи объектов недвижимости с видеоклипом, со всей уголков страны. Не тратьте свое время, просматривайте их сейчас - на телефоне, ноутбуке или планшете, в удобное время и без необходимости предварительно оговоренного часа и личной встречи. Добро пожаловать на видео осмотры недвижимости с БОЛГАРИАН ПРОПЕРТИС!
Посмотрите еще
Лучшая недвижимость в Банско
Популярность горной недвижимости в Болгарии неуклонно растет из-за отличных цен и условий, как для зимних видов спорта, так и летнего отдыха. Банско — крупнейший горнолыжный курорт страны, который привлекает многочисленных покупателей со всего мира.
Посмотрите еще

Больше Новостей

последние новости
Два десятилетия «Санта Марина» — устойчивый образец прибрежной жизни

Курортный комплекс в Созополе предлагает развитую инфраструктуру и разнообразие возможностей для отдыха и развлечений.

В 2025 году курортный комплекс «Санта Марина» в Созополе отмечает свой 20-й сезон — важную веху для одного из самых успешных и узнаваемых проектов на болгарском Черноморье. За два десятилетия комплекс утвердился как предпочтительное место для отдыха, проживания и ин...

07 Июль, 2025
Фирменные
BULGARIAN PROPERTIES расширяет свою деятельность представительством в Шумене

Мы рады сообщить об открытии новой региональной структуры в городе Шумен, благодаря которой мы продолжаем следовать нашей миссии - быть ближе к людям в каждом регионе Болгарии, предоставляя профессиональный сервис, безопасность и полное сопровождение в сделках с недвижимостью.

Нашим новым региональным представителем в Шумене и близлежащих городах стала Галина Кирилова ...

25 Июнь, 2025
Фирменные
BULGARIAN PROPERTIES по новому адресу на Солнечном берегу!

Новый сезон, новый офис, та же надежная команда!

С наступлением летнего сезона мы рады сообщить, что офис BULGARIAN PROPERTIES на Солнечном Берегу переехал на новое место!

Наша команда встретит вас в Комплексе апартаментов Trakia, на нулевом этаже - прямо напротив магазина T Market.


📅 Официальное открытие состоялось 7...

11 Июнь, 2025
последние новости
❄️ Начало сезона с новым офисом в Банско - приходите к нам по адресу ул. Никола Вапцаров 7

Наш новый офис в самом центре Банско официально открыл свои двери!

14.12.2024 команда BULGARIAN PROPERTIES со всей страны собралась в Банско, чтобы присутствовать на открытии нашего нового офиса на курорте, где мы пишем историю рынка недвижимости уже более 20 лет.

Именно здесь была заключена первая сделка компании, и за прошедшие с тех пор годы мы всегда...

17 Декабрь, 2024

ОТПРАВЬТЕ ЗАПРОС